Gulyás Gergely: az állami iskolákban is eltörölte a kormány a kötelező oltást
Erről ma beszélt Gulyás Gergely a kormányinfón.
Erről ma beszélt Gulyás Gergely a kormányinfón.
Debrecenben összesen húsz tanár és tanító utasította vissza a koronavírus elleni oltást, őket fizetés nélküli szabadságra küldték.
Lesz elég tanár az iskolákban, valóban nem lesz gond az oktatásban a kötelező oltást visszautasító pedagógusok kényszerszabadságolása miatt? A minisztérium válaszolt.
Sokan kértek miniszteri felmentést a kötelező oltás alól az Emberi Erőforrások Minisztériumától, de választ nem kaptak. A kérdés: vajon taníthatnak-e.
December 15-én járt le a tanárok kötelező oltásának határideje, a plusz 15 napos "türelmi idővel" legkésőbb december végéig adathatták be az oltást az érintett pedagógusok. Sokan azonban nem tették.
December elején az oktatásban dolgozók tíz százaléka nem volt beoltva, az arányuk mostanra öt százalékra csökkent – mondta a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke.
Január 3-tól fizetés nélküli szabadságon lesznek azok a pedagógusok, akik nem oltatták be magukat – írja közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Nyílt levélben kérik szülők egy pécsi általános iskola igazgatóját és a tankerület vezetőjét, hogy adjanak tájékoztatást az iskolákat érintő - a kötelező oltás miatt berobbanó - tanárhiányról.
A hét közepéig kellett beoltatniuk magukat azoknak a tanároknak, akik eddig nem mentek el a vakcináér, mindeközben a szakszervezetek január végi sztrájkról döntöttek - úgy gondolják, 2022-tól komoly gond lehet az oktatásban. Összeszedtük a hét híreit.
Lengyelországban újabb korlátozásokat vezetnek be a tetőző járványhullám miatt, jövő márciustól a tanároknak is be kell oltatniuk magukat.
Ukrajnában 588 319 tanár és iskolai dolgozó már kétszer beoltatta magát koronavírus ellen, 90,2 százalékos az átoltottság.
Hamarosan kezdődik az 5-11 évesek oltása, de a 12 évnél idősebb diákok között is sokan vannak még, akik nem oltatták be magukat - derül ki a minisztérium számaiból.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.